Nė faqe Tek Lajmet
Me propozim tė Ministrit tė Brendshėm Z. Bujar Nishani, Kėshilli i Ministrave ka vendosur qė pasaportat jobiometrike do tė jenė tė vlefshme si dokument udhėtimi deri nė datėn 1 mars 2012.
Njoftim pėr zhvillimin e testimin tė nėpunėsve te Gjendjes Civile Nė zbatim tė Urdhėrit Nr. 1366, datė 19. 08. 2006, “Pėr miratimin e rregullores pėr pranimin nė detyrė tė punonjėsit tė zyrės sė gjendjes civile”, ju informojmė se Drejtoria e Pėrgjithshme e Gjendjes Civile po pėrgatit proēedurat pėr zhvillimin e testimit, pėr pozicionet e lira.
Me Vendimin e Kėshillit tė Ministrave Nr. 31, Datė 19. 01. 2011 “Pėr njė ndryshim nė Vendimin Nr. 332, Datė 17. 03. 2010, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr pėrcaktimin e formės, elementeve pėrbėrėse, mėnyrės sė mbajtjes e afatit tė pėrdorimit tė dokumenteve bazė, qė mbahen dhe lėshohen nga shėrbimi i gjendjes civile”, janė miratuar modelet e reja tė ēertifikatave qė lėshon shėrbimi i gjendjes civile, pėrkatėsisht:
Shtetasit shqiptarė, qė aplikojnė pėr pasaportė biometrike pėr ēdo herė, duhet tė pajisen me formular identifikimi me fotografi nga komisariati i policisė ku kanė vendbanimin.
Nė zbatim tė Konventės sė Hagės, “Pėr heqjen e kėrkesės pėr legalizim tė dokumentave zyrtare tė huaja”, datė 05 Tetor 1961, proēedura e legalizimit tė dokumentave me shtetin italian ka ndryshuar.

LISTA E ZGJEDHESVE

LISTA E ZGJEDHESVE

Foto Galeria

Linke