Nė faqe Tek Lajmet
Me propozim tė Ministrit tė Brendshėm Z. Bujar Nishani, Kėshilli i Ministrave ka vendosur qė pasaportat jobiometrike do tė jenė tė vlefshme si dokument udhėtimi deri nė datėn 1 mars 2012.
Njoftim pėr zhvillimin e testimin tė nėpunėsve te Gjendjes Civile Nė zbatim tė Urdhėrit Nr. 1366, datė 19. 08. 2006, “Pėr miratimin e rregullores pėr pranimin nė detyrė tė punonjėsit tė zyrės sė gjendjes civile”, ju informojmė se Drejtoria e Pėrgjithshme e Gjendjes Civile po pėrgatit proēedurat pėr zhvillimin e testimit, pėr pozicionet e lira.
Me Vendimin e Kėshillit tė Ministrave Nr. 31, Datė 19. 01. 2011 “Pėr njė ndryshim nė Vendimin Nr. 332, Datė 17. 03. 2010, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr pėrcaktimin e formės, elementeve pėrbėrėse, mėnyrės sė mbajtjes e afatit tė pėrdorimit tė dokumenteve bazė, qė mbahen dhe lėshohen nga shėrbimi i gjendjes civile”, janė miratuar modelet e reja tė ēertifikatave qė lėshon shėrbimi i gjendjes civile, pėrkatėsisht:
Shtetasit shqiptarė, qė aplikojnė pėr pasaportė biometrike pėr ēdo herė, duhet tė pajisen me formular identifikimi me fotografi nga komisariati i policisė ku kanė vendbanimin.
Nė zbatim tė Konventės sė Hagės, “Pėr heqjen e kėrkesės pėr legalizim tė dokumentave zyrtare tė huaja”, datė 05 Tetor 1961, proēedura e legalizimit tė dokumentave me shtetin italian ka ndryshuar.

Pėr pajisjen me pasaportė biometrike.

Shtetasit shqiptarė, qė aplikojnė pėr pasaportė biometrike pėr ēdo herė, duhet tė pajisen me formular identifikimi me fotografi nga komisariati i policisė ku kanė vendbanimin.

Faqja Zyrtare

Faqja e internetit e Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Gjendjes Civile nė Ministrinė e Brendshme, u lanēua nė 4 maj 2010. Faqja e internetit u krijua me mbėshtetjen e Projektit tė Asistencės Teknike pėr Adresat dhe Gjendjen Civile tė zbatuar nga OSBE-ja dhe financuar nga BE.

Nxjerrja nga qarkullimi i pasaportave jobiometrike.

Me propozim tė Ministrit tė Brendshėm Z. Bujar Nishani, Kėshilli i Ministrave ka vendosur qė pasaportat jobiometrike do tė jenė tė vlefshme si dokument udhėtimi deri nė datėn 1 mars 2012.

Foto Galeria

Linke